Dvojkrídlové garážové brány

V kombinácii s novými materiálmi dokážu konkurovať aj modernejším typom garážových brán. Ich hlavnou výhodou je dlhá životnosť a odolnosť aj pri vysokom prevádzkovom zaťažení. Dvojkrídlové garážové brány nezasahujú do interiéru a neznižujú strop pri vstupe do garáže.

Dvojkrídlové brány sa nedajú namontovať do garáže so zvažujúcou sa príjazdovou cestou. Nevýhodou oproti sekciovým bránam sú ich horšie termoizolačné vlastnosti a riziko poškodenia vozidla krídlom brány pri silnom vetre alebo neopatrnej manipulácii s bránou.

Krídlové garážové brány sú vhodné aj pre použitie v miestach, do ktorých nie je možné osadiť sekciovú bránu, pretože nevyžadujú žiadny priestor vo vnútri garáže. Podmienkou použitia tohto typu brány je rovina v mieste pohybu krídiel, aby ich bolo možné fixovať pomocou zarážok proti samovoľnému privretiu. Pánty, v ktorých sú krídla osadené, sú nastaviteľné v horizontálnej aj vertikálnej rovine. Výplň krídel tvorí panel s hrúbkou 40 mm izolovaný polyuretánovou penou.

Rozmery staveb. otvoru sú uvedené v mm.

Jednokrídlová bránašírkavýška
TRISTAN1 2002 300
ZEUS1 2002 480
HERCULES1 2002 480
Dvojkrídlová bránašírkavýška
TRISTAN2 5002 300
ZEUS 2 4802 480
HERCULES3 0002 500

Renolit

TRISTAN – bezrámový systém

Vhodný pri rekonštrukcii alebo výmene starej brány. Použitie tohto typu brány je možné len pre otvory s oceľovým L profilom na vonkajšej strane, do ktorého sa uprevnia pánty krídiel. Pre montáž sa vyžaduje rovnosť pôvodného rámu s maximálnou odchýlkou v uhlopriečkach 5 mm a čelná strana oceľového L profilu široká min. 50 mm.

ZEUS – krídlová brána s hliníkovým rámom

Odporúčaná pre otvory s nadpražím menej ako 120 mm. Hliníkový rám bez prerušeného tepelného mostu sa montuje do stavebného otvoru, čím dochádza k zníženiu jeho svetlosti. Po montáži sa odporúča vytvoriť k prahu nábeh s hrúbkou cca 20 mm, aby nedochádzalo k uvoľneniu rámu počas ďalšieho používania brány. Kotvenie pomocou oceľovej kotviacej pracne alebo cez rám.

HERCULES – krídlová brána s hliníkovým rámom s prerušeným tepelným mostom

Odporúčaná pre otvory s nadpražím menej ako 120 mm, vhdoný najmä pre vyhrievané garáže. Typ Hercules je možné dodať aj bez prahu, s použitím aktívneho tesnenia na spodnej hrane krídla. Hliníkový rám s prerušeným tepelným mostom sa montuje do stavebného otvoru, čím dochádza k zníženiu jeho svetlosti. Kotvenie pomocou oceľovej kotviacej pracne alebo cez rám.

  • Krídlo: galvanizovaný plech s poplastovaným povrchom
  • Izolácia: CFC polyuretánová pena s hrúbkou 40 mm
  • Motív: CLASIC – hladký panel, FINAL – panel s polovičným prelisom, ACTUAL – panel s lamelovým vzorom, LUXURY- mikroprofil
  • Povrchová úprava: sekcia s hladkým povrchom, panely ACTUAL so štruktúrou woodgrain
  • Farebné vyhotovenie int. a ext.: biela/biela
  • Zámok na kľúč
  • automatické ovládanie- vypínač alebo diaľkové ovládanie
  • presklenie – rôzne typy okienok
  • krídlo v imitácii dreva- rôzne odtiene
  • striekanie brány do RAL

Farebné možnosti – panely skladom

Typ panelaFarba      
CLASICBielaRAL 9007RAL 7016Zlatý dubMahagónČerešňa
ACTUALBielaRAL 8014Mahagón
FINAL BielaRAL 7016Zlatý dubOrech tmavý
LUXURYRAL 9006Antracit

Farebné možnosti – na objednávku

Typ panelaFarba     
CLASICBielaBorovica HorskáDub tmavýOrech vlašskýDub prírodnýOrech tmavý
DouglasOregonDub rustikálnyDub bahennýOrech prírodnýTeak
Breza ružováNevadaMacoreDub svetlý

Všetky typy panelov striekame aj do RAL odtieňov.

Expert na tieniacu techniku

Cenová kalkulácia

Referencie

“ Kvalitná Technika & Vynikajúca práca!”